Recap | Results

Licensed to TRXC Timing, LLC. - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/7/2012 04:43 PM
               SEMO "Joey Haines" Invite - 4/6/2012 to 4/7/2012                
                      Entries and Results bv: TRXC Timing                      
                                 St. Louis, MO                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Harbstreet, Cara          SR S.E.M.O.               1.65m      1.65m    5-05.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
      PPP    O    O    O  XXX 
  2 Haynes, Vivian            SR Memphis                1.70m     J1.65m    5-05.00 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 
      PPP    O   XO    O  XXX 
 -- Albrecht, Amanda          UN Unattached             1.79m     X1.75m    5-08.75 
     1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.83 
      PPP  PPP    O    O    O   XO  XXX 
 
Event 2  Men High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lynwood, Darius           SO Memphis                2.17m      2.13m    6-11.75 
     1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 2.13 2.18 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O   XO  XXX 
  2 Kent, Jacob               FR S.E.M.O.               2.09m      2.08m    6-09.75 
     1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 2.13 
      PPP  PPP    O    O   XO   XO  XXP 
  3 Miller Jr., Reginald      FR S.E.M.O.               2.01m     J2.08m    6-09.75 
     1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 2.13 
      PPP  XXO    O    O    O   XO  XXX 
  4 Hosp, Kenny               SO S.E.M.O.               1.95m      1.98m    6-06.00 
     1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 
        O    O    O    O  XXX 
 -- Ward, Laderrick           FR S.I.U.E.               1.89m         NH            
     1.83 
      XXX 
 -- Bryant, Josh              FR S.E.M.O.               1.83m         NH            
     1.83 1.88 
      PPP  XXX 
 -- Riley, Zack               SR Unattached             2.20m     X2.23m    7-03.75 
     1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 2.13 2.18 2.23 2.29 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO    O  XXO  XXX 
 -- Bauder, Eric              UN Unattached             1.98m     X1.93m    6-04.00 
     1.83 1.88 1.93 1.98 
      PPP  PPP   XO  XXX 
 
Event 3  Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hochreuther, Sabrina      FR Memphis                3.95m      3.65m   11-11.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXO  XXX 
  2 Grajales, Erica           SO S.E.M.O.               3.53m     J3.65m   11-11.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 3.80 
      PPP  PPP  PPP    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Buchheit, Nikki           JR S.E.M.O.               3.57m      3.50m   11-05.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  XXX 
  3 Schnurbusch, Jill         JR S.E.M.O.               3.89m      3.50m   11-05.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O  XXX 
  5 Jennings, Kimi            FR Memphis                3.60m      3.35m   10-11.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 
      PPP  PPP   XO    O   XO  XXX 
  6 Briney, Courtney          SO Arkansas St.           3.25m      3.05m   10-00.00 
     2.75 2.90 3.05 3.20 
      PPP    O    O  XXX 
  7 Thomas, Laterica          FR Arkansas St.           3.00m      2.90m    9-06.25 
     2.75 2.90 3.05 
       XO   XO  XXX 
 -- Klump, Taylor             FR S.E.M.O.               3.00m         NH            
     2.75 
      XXX 
 -- Mason, Janelle            NA Unattached             3.80m     X3.35m   10-11.75 
     2.75 2.90 3.05 3.20 3.35 3.50 
      PPP  PPP  PPP   XO    O  XXX 
 
Event 5  Women Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Brown, Jessica            FR S.E.M.O.               5.80m      5.85m   1.1  19-02.50 
     5.85m(1.1) FOUL(+0.0) 5.44m(0.6) 5.42m(0.2) 5.30m(-0.5) FOUL     
  2 Rahn, Xenia               FR Memphis                5.52m      5.45m   0.2  17-10.75 
     5.45m(0.2) 5.44m(-0.8) 5.24m(+0.0) 5.42m(+0.0) 5.43m(-0.9) FOUL(1.1)
  3 Moye, Kim                 FR S.E.M.O.               5.20m      5.43m   0.5  17-09.75 
     FOUL(-0.9) 5.43m(0.5) FOUL(0.2) FOUL(+0.0) 5.26m(-1.1) FOUL(0.2)
  4 Toldy, Laura              SO Memphis                4.99m      5.39m   0.2  17-08.25 
     5.39m(0.2) 5.32m(+0.0) 5.30m(0.2) FOUL(0.3) FOUL(-0.9) FOUL(0.7)
  5 Wright, Jatavia           FR S.I.U.E.               5.60m      5.32m   0.2  17-05.50 
     4.85m(+0.0) 5.30m(-0.5) 5.20m(-0.2) 5.09m(0.6) 5.17m(-0.7) 5.32m(0.2)
  6 Jones, Quaniqua           JR Memphis                5.60m      5.18m   1.2  17-00.00 
     5.18m(1.2) 5.13m(0.2) FOUL(+0.0) FOUL(1.2) 4.75m(-0.2) FOUL(+0.0)
  7 Means, Lynda              FR Memphis                5.02m      4.91m   1.4  16-01.50 
     4.91m(1.4) 4.83m(+0.0) 4.64m(-0.9) FOUL(0.9) 4.74m(+0.0) 4.87m(-0.8)
 -- Thomas, Jamie             UN Unattached             5.40m     X5.64m  -1.6  18-06.00 
     5.45m(1.4) 5.29m(+0.0) 5.64m(-1.6) 5.60m(-0.6) FOUL(-0.3) FOUL(+0.0)
 
Event 4  Men Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Pujats, Karlis            SR Memphis                5.26m      5.08m   16-08.00 
     3.99 4.12 4.27 4.42 4.57 4.72 4.87 4.98 5.08 5.18 5.30 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO  PPP  XXX 
  2 Crenshaw, Austin          SO Memphis                5.14m      4.98m   16-04.00 
     3.99 4.12 4.27 4.42 4.57 4.72 4.87 4.98 5.08 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O   XO  PPP  XXO  XXX 
  3 Heathcock, Shane          SO Arkansas St.           5.19m      4.72m   15-05.75 
     3.99 4.12 4.27 4.42 4.57 4.72 4.87 4.98 
      PPP  PPP  PPP  PPP    O    O  PPP  XXX 
  4 Wilfong, Jeff             JR S.E.M.O.               4.57m      4.42m   14-06.00 
     3.99 4.12 4.27 4.42 4.57 
      PPP  XXO    O    O  XXX 
  5 Jones, Tim                FR Memphis                4.50m      4.27m   14-00.00 
     3.99 4.12 4.27 4.42 
      PPP    O  XXO  XXX 
  6 Musgrove, John            FR S.E.M.O.               4.40m      3.99m   13-01.00 
     3.99 4.12 
        O  XXX 
 -- Kiefer, Tyler             FR Rend Lake              4.30m         NH            
     3.99 
      XXX 
 -- Arnold, Nate              JR Memphis                5.00m         NH            
     3.99 4.12 4.27 4.42 4.57 4.72 4.87 4.98 
      PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  PPP  XXX 
 -- Ellis, John               JR Arkansas St.           4.92m         NH            
     3.99 4.12 4.27 4.42 4.57 
      PPP  PPP  PPP  PPP  XXX 
 
Event 6  Men Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Smith, Blake              FR S.E.M.O.               7.23m      7.16m   0.4  23-06.00 
     7.16m(0.4) 7.16m(0.2) 7.07m(0.6) 7.13m(0.9) PASS      FOUL(-0.7)
  2 Carter, Blake             FR S.E.M.O.               7.35m      7.12m   1.2  23-04.50 
     7.09m(0.7) 7.02m(1.6) 7.12m(1.2) FOUL(1.7) PASS      PASS     
  3 White, Jaleen             SO Memphis                6.50m      6.80m   0.7  22-03.75 
     6.80m(0.7) 6.71m(+0.0) FOUL(1.1) FOUL(-0.8) FOUL(+0.0) PASS     
  4 Rucker, D'Ernest          SO Memphis                6.58m      6.74m  +0.0  22-01.50 
     6.61m(+0.0) FOUL(0.6) 6.39m(+0.0) 6.59m(0.4) 6.74m(+0.0) FOUL(0.2)
  5 Kent, Jacob               FR S.E.M.O.               7.11m      6.70m  -0.2  21-11.75 
     6.56m(-0.7) 6.70m(-0.2) PASS      PASS      PASS      PASS     
  6 Williams, Solomon         JR Arkansas St.           7.01m      6.28m   0.5  20-07.25 
     FOUL(-0.8) 6.28m(0.5) PASS(0.2) FOUL(+0.0) PASS      PASS     
  7 Kiefer, Tyler             FR Rend Lake              5.84m      5.47m   1.2  17-11.50 
     5.47m(1.2) 5.31m(0.4) 5.05m(1.8) 5.00m(1.3) 5.30m(0.7) 5.18m(0.2)
 -- Terry, Tyler              SR Unattached             7.46m     X7.25m   0.8  23-09.50 
     FOUL(0.8) 6.75m(0.6) 6.97m(1.0) 7.25m(0.8) PASS(-0.7) PASS(-0.8)
 -- Lane, Cal                 UN Unattached             7.74m     X7.18m   1.3  23-06.75 
     7.16m(0.4) 7.05m(1.6) 7.17m(1.3) 7.18m(1.3) 7.11m(+0.0) PASS(-0.5)
 
Event 7  Women Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Higgins, Michelle         JR S.I.U.E.              11.90m     11.77m  +0.0  38-07.50 
     11.47m(1.0) 11.24m(0.7) 11.41m(0.5) 11.77m(+0.0) FOUL(0.1) FOUL(+0.0)
  2 Brown, Jessica            FR S.E.M.O.              11.00m     11.35m   0.2  37-03.00 
     FOUL(0.9) FOUL(1.5) 11.35m(0.2) 10.53m(+0.0) 11.28m(-0.6) FOUL(0.9)
  3 Moye, Kim                 FR S.E.M.O.              11.31m     10.91m   0.6  35-09.50 
     FOUL(+0.0) 10.91m(0.6) FOUL(0.2) FOUL(-0.1) 10.57m(-0.2) FOUL(0.4)
 -- Means, Lynda              FR Memphis               10.98m       FOUL                 
     FOUL(1.4) FOUL(0.2) FOUL(+0.0)           
 -- Thomas, Jamie             UN Unattached            12.60m    X11.75m   0.9  38-06.75 
     11.52m(+0.0) FOUL(0.8) 11.75m(0.9) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 11.34m(0.9)
 
Event 8  Men Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Harrison, Thayer          FR S.I.U.E.              14.43m     14.86m   0.4  48-09.00 
     FOUL(0.4) 14.25m(+0.0) 14.24m(0.8) FOUL(0.2) 14.86m(0.4) 13.95m(+0.0)
  2 Williams, Solomon         JR Arkansas St.          15.10m     14.31m  -0.3  46-11.50 
     FOUL(-0.5) FOUL(+0.0) 14.02m(+0.0) FOUL(0.8) FOUL(0.4) 14.31m(-0.3)
  3 Lynwood, Darius           SO Memphis               14.06m     14.10m  +0.0  46-03.25 
     13.78m(0.9) FOUL(-0.7) FOUL(+0.0) 14.10m(+0.0) 13.53m(+0.0) 13.98m(+0.0)
 -- White, Jaleen             SO Memphis               13.65m       FOUL                 
     FOUL(+0.0) FOUL(-0.1) FOUL(-0.1)           
 -- Walls, Rickie             SO S.I.U.E.              13.90m       FOUL                 
     FOUL(0.9) FOUL(-0.7) FOUL(+0.0)         
 -- Rucker, D'Ernest          SO Memphis               14.08m       FOUL                 
     FOUL(0.4) FOUL(-0.6) FOUL(0.4)           
 -- Lane, Cal                 UN Unattached            15.15m    X15.25m   0.6  50-00.50 
     14.38m(-0.6) 14.84m(-1.0) 14.99m(0.4) FOUL(+0.0) 15.25m(0.6) FOUL(+0.0)
 
Event 9  Women Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Agawu, Julia              JR Arkansas St.          49.32m     50.55m     165-10 
      46.79m  FOUL  46.69m  50.55m  47.71m  43.73m
  2 Bischof, Anna             SO Memphis               48.22m     45.04m     147-09 
      40.40m  44.74m  45.04m  41.21m  FOUL  42.43m
  3 Gapelu, Courtney          SO S.E.M.O.              40.53m     43.71m     143-05 
      43.71m  FOUL  FOUL  40.46m  FOUL  FOUL
  4 Wykoff, Kristin           JR S.I.U.E.              44.70m     42.45m     139-03 
      42.29m  40.20m  FOUL  39.79m  40.47m  42.45m
  5 Taylor, Rachel            FR Arkansas St.          39.16m     41.18m     135-01 
      FOUL  FOUL  36.27m  41.18m  FOUL  39.41m
  6 Legleiter, Samantha       SO Memphis               39.65m     37.54m     123-02 
      36.98m  FOUL  FOUL  37.54m  FOUL  FOUL
  7 Long, Jessica             FR S.I.U.E.                         36.90m     121-01 
      36.74m  36.90m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 10  Men Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Pace, Corwin              JR Arkansas St.          52.11m     49.66m     162-11 
      47.51m  49.66m  FOUL  FOUL  47.72m  FOUL
  2 Nicasio, Chris            SO Arkansas St.          49.91m     48.92m     160-06 
      48.57m  FOUL  46.38m  48.92m  FOUL  FOUL
  3 Uchtman, Josh             SR S.E.M.O.              50.00m     48.03m     157-07 
      47.80m  46.05m  48.03m  47.67m  46.52m  45.63m
  4 Lombardino, Kyle          FR S.I.U.E.                         47.80m     156-10 
      42.87m  42.36m  44.95m  46.92m  FOUL  47.80m
  5 Bynum, Kyle               FR Memphis               48.54m     47.24m     155-00 
      FOUL  42.65m  46.19m  44.69m  44.76m  47.24m
  6 Lingo, Tyler              SO Arkansas St.          49.06m     46.88m     153-10 
      FOUL  FOUL  45.05m  44.22m  FOUL  46.88m
  7 Mashni, Jamil             SO S.I.U.E.              41.59m     45.83m     150-04 
      FOUL  43.58m  45.26m  43.41m  45.83m  FOUL
  8 Robinson, Craig           JR S.E.M.O.              44.72m     43.48m     142-08 
      FOUL  41.00m  43.08m  43.48m  FOUL  FOUL
  9 Stewart, Jeff             FR Rend Lake             44.60m     42.84m     140-07 
      39.86m  35.97m  42.84m  40.40m  FOUL  39.68m
 10 Block, Greg               FR S.I.U.E.                         42.63m     139-10 
      37.05m  38.84m  42.63m           
 11 Reed, Terrance            FR Memphis               43.88m     39.58m     129-10 
      39.58m  FOUL  38.63m           
 12 Hendry, Steve             SR S.E.M.O.              38.73m     34.99m     114-09 
      FOUL  FOUL  34.99m           
 13 Horrel, Zach              FR S.E.M.O.              40.00m     34.67m     113-09 
      34.67m  FOUL  33.96m           
 -- Kyle, Shon                FR Rend Lake             44.20m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Miller, Andrew            JR Memphis               48.02m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
Event 11  Women Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Agawu, Julia              JR Arkansas St.          51.20m     51.27m     168-02 
      FOUL  46.42m  46.46m  47.74m  51.03m  51.27m
  2 Jaarats, Britta           SO Memphis               52.11m     48.66m     159-08 
      48.66m  48.08m  48.33m  47.66m  FOUL  48.31m
  3 McDonough, Colleen        JR S.I.U.E.              49.33m     48.45m     158-11 
      47.56m  47.93m  48.20m  48.45m  FOUL  48.43m
  4 Wells, Cyarra             SO Memphis               50.52m     46.69m     153-02 
      FOUL  FOUL  44.35m  FOUL  45.15m  46.69m
  5 Hampl, Elizabeth          FR S.I.U.E.              49.08m     46.46m     152-05 
      FOUL  FOUL  45.03m  FOUL  FOUL  46.46m
  6 Gapelu, Courtney          SO S.E.M.O.              43.14m     45.06m     147-10 
      40.85m  45.06m  43.95m  44.46m  42.43m  44.88m
  7 Wykoff, Kristin           JR S.I.U.E.              46.45m     44.94m     147-05 
      FOUL  42.61m  44.38m  43.92m  44.94m  42.33m
  8 Taylor, Rachel            FR Arkansas St.          43.23m     39.65m     130-01 
      FOUL  39.65m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  9 Old, Emilea               SO S.E.M.O.              43.90m     35.82m     117-06 
      35.82m  FOUL  FOUL  FOUL  34.80m  FOUL
 10 Long, Jessica             FR S.I.U.E.                         34.71m     113-10 
      32.70m  34.71m  33.65m            
 -- Berry, Gwendolyn          UN Unattached            70.00m    X66.43m     217-11 
      66.43m  65.37m  FOUL  63.79m  64.32m  FOUL
 -- Riley, Brittany           UN Unattached            66.52m    X63.87m     209-06 
      63.87m  63.40m  FOUL  FOUL  62.15m  FOUL
 
Event 12  Men Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hubber, William           SO Memphis               58.42m     58.22m     191-00 
      53.66m  55.74m  58.22m  55.38m  56.38m  57.13m
  2 Nicasio, Chris            SO Arkansas St.          59.48m     55.67m     182-08 
      FOUL  FOUL  55.67m  FOUL  FOUL  FOUL
  3 Chavez, Richard           SO Arkansas St.          52.34m     54.68m     179-05 
      52.76m  53.40m  FOUL  54.68m  54.30m  FOUL
  4 Siemers, Jared            JR S.E.M.O.              53.57m     53.84m     176-08 
      53.84m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Robinson, Craig           JR S.E.M.O.              53.05m     53.83m     176-07 
      53.83m  53.55m  53.32m  51.01m  FOUL  52.48m
  6 Uchtman, Josh             SR S.E.M.O.              52.77m     52.50m     172-03 
      FOUL  52.50m  FOUL  48.52m  51.79m  FOUL
  7 Miller, Andrew            JR Memphis               56.80m     51.95m     170-05 
      50.20m  FOUL  51.95m  FOUL  FOUL  FOUL
  8 Kyle, Shon                FR Rend Lake             48.70m     51.86m     170-02 
      48.89m  47.08m  FOUL  51.86m  50.86m  51.17m
  9 Hendry, Steve             SR S.E.M.O.              47.47m     49.42m     162-02 
      45.39m  46.48m  FOUL  48.95m  49.42m  48.94m
 10 Sipe, Matt                FR Memphis               48.90m     45.00m     147-08 
      45.00m  40.92m  43.58m         
 11 Block, Greg               FR S.I.U.E.              43.93m     42.70m     140-01 
      FOUL  41.86m  42.70m            
 12 Lombardino, Kyle          FR S.I.U.E.                         42.64m     139-11 
      42.37m  FOUL  42.64m            
 13 Stewart, Jeff             FR Rend Lake             45.20m     39.38m     129-02 
      FOUL  35.55m  39.38m            
 14 Mashni, Jamil             SO S.I.U.E.              40.00m     37.24m     122-02 
      37.16m  36.84m  37.24m            
 -- Lingo, Tyler              SO Arkansas St.          44.70m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL            
 -- Farley, Kevin             FR S.E.M.O.              50.00m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 -- Colbert, Brandon          UN Unattached            65.00m    X64.30m     210-11 
      61.65m  64.30m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
 
Event 13  Women Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bischof, Anna             SO Memphis               43.42m     42.40m     139-01 
      42.40m  42.26m  FOUL  39.50m  FOUL  37.57m
  2 Rahn, Xenia               FR Memphis               40.88m     40.66m     133-05 
      37.81m  40.66m  38.40m  36.44m  40.31m  40.42m
  3 Ludick, Kim               SO Arkansas St.          39.64m     36.91m     121-01 
      33.54m  FOUL  FOUL  36.91m  34.58m  FOUL
  4 Hampl, Elizabeth          FR S.I.U.E.                         34.85m     114-04 
      30.74m  34.85m  FOUL  29.22m  30.77m  34.59m
  5 Gapelu, Courtney          SO S.E.M.O.              33.32m     29.20m      95-10 
      24.93m  26.07m  FOUL  29.20m  29.04m  FOUL
  6 Minter, Lakeitha          JR Arkansas St.          28.00m     28.85m      94-08 
      28.37m  26.90m  28.85m  24.74m  28.27m  FOUL
  7 Old, Emilea               SO S.E.M.O.              33.00m     28.26m      92-08 
      28.26m  27.22m  FOUL  23.52m  FOUL  FOUL
  8 Dentzman, Stephanie       FR S.E.M.O.              28.00m     22.29m      73-01 
      22.29m  21.89m  21.66m  20.81m  FOUL  19.84m
  9 Wright, Jatavia           FR S.I.U.E.                         19.94m      65-05 
      18.86m  19.94m  18.31m  19.68m  19.73m  19.21m
 
Event 14  Men Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Carl, Casey               SR Memphis               63.84m     61.71m     202-05 
      58.39m  61.71m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Bynum, Kyle               FR Memphis               62.80m     61.03m     200-03 
      56.62m  61.03m  57.23m  56.36m  58.64m  59.41m
  3 Poole, Thomas             FR Memphis               56.22m     52.46m     172-01 
      47.42m  52.46m  52.18m  49.13m  FOUL  FOUL
  4 Crenshaw, Austin          SO Memphis               56.80m     50.43m     165-05 
      48.05m  FOUL  47.15m  50.43m  FOUL  FOUL
  5 Grote, Brian              JR S.E.M.O.              52.16m     48.51m     159-02 
      43.78m  48.17m  FOUL  48.23m  46.53m  48.51m
  6 Krause, Joel              JR S.E.M.O.              46.21m     44.89m     147-03 
      44.89m  42.82m  FOUL  42.20m  42.32m  41.55m
  7 Eichorn, Alexander        FR S.E.M.O.              46.00m     43.55m     142-10 
      39.43m  42.86m  43.55m  41.72m  41.60m  FOUL
  8 Uchtman, Josh             SR S.E.M.O.              46.00m     42.49m     139-05 
      39.20m  40.19m  FOUL  FOUL  42.49m  42.07m
  9 Robinson, Craig           JR S.E.M.O.              39.75m     40.89m     134-02 
      40.89m  39.08m  40.56m  FOUL  FOUL  39.77m
 10 Horrel, Zach              FR S.E.M.O.              40.00m     38.42m     126-00 
      38.42m  FOUL  36.60m           
 11 Jones, Tim                FR Memphis               48.20m     37.83m     124-01 
      31.75m  33.77m  37.83m           
 
Event 15  Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jaarats, Britta           SO Memphis               14.77m     14.39m   47-02.50 
      13.31m  14.18m  13.61m  14.03m  14.39m  13.75m
  2 Hotz, Allison             SO Memphis               14.65m     14.34m   47-00.75 
      14.34m  FOUL  FOUL  13.52m  14.22m  13.85m
  3 Bischof, Anna             SO Memphis               14.55m     14.26m   46-09.50 
      12.88m  13.05m  FOUL  FOUL  13.68m  14.26m
  4 Gapelu, Courtney          SO S.E.M.O.              14.55m     14.21m   46-07.50 
      14.21m  FOUL  13.67m  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Ludick, Kim               SO Arkansas St.          13.18m     14.05m   46-01.25 
      11.19m  12.72m  14.05m  FOUL  FOUL  FOUL
  6 McDonough, Colleen        JR S.I.U.E.              14.13m     13.69m   44-11.00 
      13.48m  13.26m  13.69m  FOUL  12.93m  12.96m
  7 Agawu, Julia              JR Arkansas St.          14.33m     13.67m   44-10.25 
      13.67m  13.11m  FOUL  13.32m  FOUL  FOUL
  8 Wells, Cyarra             SO Memphis               14.77m     13.22m   43-04.50 
      13.06m  12.78m  13.22m  FOUL  12.10m  12.63m
  9 Hampl, Elizabeth          FR S.I.U.E.              13.42m     12.83m   42-01.25 
      12.68m  12.03m  12.83m  12.83m  12.23m  FOUL
 10 Wykoff, Kristin           JR S.I.U.E.              12.85m     12.74m   41-09.75 
      12.74m  12.54m  FOUL           
 11 Rahn, Xenia               FR Memphis               12.32m     12.18m   39-11.50 
      12.18m  11.89m  FOUL           
 12 Taylor, Rachel            FR Arkansas St.          12.77m     12.03m   39-05.75 
      12.03m  FOUL  FOUL           
 13 Legleiter, Samantha       SO Memphis               12.30m     11.87m   38-11.50 
      11.87m  11.65m  11.44m           
 14 Long, Jessica             FR S.I.U.E.              11.68m     11.83m   38-09.75 
      11.83m  11.59m  FOUL           
 15 Old, Emilea               SO S.E.M.O.              12.00m     10.32m   33-10.25 
      FOUL  FOUL  10.32m           
 16 Wright, Jatavia           FR S.I.U.E.              10.79m     10.31m   33-10.00 
      10.28m  10.31m  FOUL           
 17 Hutchinson, Savannah      FR Arkansas St.           8.22m      8.78m   28-09.75 
      FOUL  8.78m  8.74m           
 
Event 16  Men Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Chavez, Richard           SO Arkansas St.          17.02m     18.43m   60-05.75 
      FOUL  18.43m  18.00m  FOUL  FOUL  FOUL
  2 Uchtman, Josh             SR S.E.M.O.              18.57m     17.45m   57-03.00 
      16.39m  FOUL  17.45m  FOUL  FOUL  17.17m
  3 Robinson, Craig           JR S.E.M.O.              17.40m     17.15m   56-03.25 
      15.98m  17.15m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL
  4 Farley, Kevin             FR S.E.M.O.              16.87m     16.50m   54-01.75 
      FOUL  15.75m  16.50m  FOUL  FOUL  FOUL
  5 Mashni, Jamil             SO S.I.U.E.              16.05m     16.03m   52-07.25 
      FOUL  15.00m  15.62m  16.03m  FOUL  15.43m
  6 Pace, Corwin              JR Arkansas St.          16.01m     15.96m   52-04.50 
      14.95m  FOUL  15.96m  FOUL  FOUL  15.58m
  7 Miller, Andrew            JR Memphis               17.29m     15.74m   51-07.75 
      15.33m  FOUL  FOUL  15.74m  FOUL  FOUL
  8 Block, Greg               FR S.I.U.E.              15.49m     15.65m   51-04.25 
      15.38m  15.65m  FOUL  14.64m  FOUL  14.92m
  9 Hendry, Steve             SR S.E.M.O.              14.77m     15.26m   50-00.75 
      14.89m  FOUL  15.24m  FOUL  FOUL  15.26m
 10 Nicasio, Chris            SO Arkansas St.          16.02m     15.16m   49-09.00 
      14.30m  FOUL  15.16m           
 11 Lingo, Tyler              SO Arkansas St.          15.30m     14.85m   48-08.75 
      14.37m  14.38m  14.85m           
 12 Kyle, Shon                FR Rend Lake             15.77m     14.83m   48-08.00 
      13.66m  14.83m  FOUL           
 13 Sipe, Matt                FR Memphis               15.76m     14.78m   48-06.00 
      14.78m  14.73m  FOUL           
 14 Stewart, Jeff             FR Rend Lake             16.05m     14.75m   48-04.75 
      14.22m  14.75m  14.59m           
 15 Reed, Terrance            FR Memphis               13.42m     12.36m   40-06.75 
      FOUL  12.36m  FOUL           
 
Event 35  Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lawson, Rebekah           FR S.E.M.O.            18:51.14   17:54.68  
  2 Wardlaw, Amanda           JR T.N. Martin         18:52.18   18:43.40  
  3 Hunt, Samantha            JR T.N. Martin         20:36.28   20:53.33  
 -- Lewis - Cary, Lisa        UN Runnababez          17:23.43       XDNF  
 
Event 36  Men 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kuhman, Dan               FR Memphis             14:56.20   15:14.96  
  2 Scott, Tallon             JR T.N. Martin         15:40.18   16:01.71  
  3 Holmes, Tyler             FR S.E.M.O.                       16:01.86  
  4 Sparks, Benjamin          JR T.N. Martin         16:16.61   16:35.63  
  5 Watkins-Lynch, Jimmy      SR T.N. Martin         16:21.00   16:38.82  
  6 Bowling, Zak              FR Arkansas St.        16:44.16   16:46.19  
  7 Lemmons, Cody             SR T.N. Martin         17:09.94   16:59.10  
 -- Johnson, Colin            SO T.N. Martin         15:29.43        DNF  
 -- Stults, Danny             UN Unattached          15:59.00  X15:39.48  
 -- Davis, Dustin             UN Unattached          15:20.00  X16:22.09  
 
Event 21  Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 S.E. Missouri  'A'                                  46.39      46.58  
     1) Larrier, Angelica SR            2) Lewis, Jerika JR               
     3) Edwards, Magan SR               4) Borner, Tianna FR              
  2 Memphis  'A'                                        46.73      48.04  
     1) Jones, Quaniqua JR              2) Joiner, Holly JR               
     3) Smith, Bronte FR                4) Byrd-West, DaQuanya FR         
  3 Siu-Edwardsville  'A'                               47.20      48.10  
     1) Turner, Ciara SO                2) Senaya, Kaya JR                
     3) Conrad, Hilary SO               4) Wright, Jatavia FR             
 
Event 22  Men 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rend Lake  'A'                                      41.50      40.71  
     1) Blandon, Lamar SO               2) Gordon, Tremaine SO            
     3) James, Chris FR                 4) Brooks, Demarcus SO            
  2 S.E. Missouri  'A'                                  41.41      42.03  
     1) Smith, Blake FR                 2) Simmons, DeAndre SR            
     3) Washington, Quentin FR          4) Carter, Blake FR               
 -- Siu-Edwardsville  'A'                               40.70        DNF  
     1) Lindsey, William SO             2) Klavins, Braxton SO            
     3) Evans, Ahmad FR                 4) Smith, Darius FR               
 
Event 19  Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lingley, Louisa           JR Memphis              4:29.96    4:34.45  
  2 Noon, Aftan               JR S.I.U.E.             4:40.00    4:36.04  
  3 Darden, Jasmine           SR Memphis              4:46.10    4:40.94  
  4 Bollinger, Jessica        SR S.E.M.O.             4:47.04    4:42.61  
  5 Aubert, Kristina          SO Arkansas St.         4:49.61    4:44.19  
  6 Citireag, Veronica        SR S.I.U.E.             4:40.00    4:46.75  
  7 Helgesson, Tilda          FR Arkansas St.         4:59.80    4:46.91  
  8 Govero, Jennifer          FR S.E.M.O.             4:48.00    4:54.78  
  9 Brown, Claire             SO S.I.U.E.             5:04.75    4:57.83  
 10 Owen, Erica               FR Memphis              5:05.10    4:58.39  
 11 Roberson, Chelsey         FR Arkansas St.         5:02.42    5:01.51  
 12 Johns - Goodenough, Rene  SO S.I.U.E.             5:02.26    5:07.49  
 13 Foreman, Sydney           SR Arkansas St.         5:12.87    5:10.24  
 14 Eggemeyer, Aleigh         SO Rend Lake            5:20.00    5:10.81  
 15 Sisson, Bailey            SO Arkansas St.         5:12.86    5:11.09  
 16 Lacey, Melanie            FR S.E.M.O.             5:20.00    5:20.02  
 17 Trettenero, Katie         FR S.I.U.E.             5:20.00    5:21.91  
 18 Lee, Hannah               SO S.I.U.E.             5:30.33    5:22.48  
 19 Jones, Emily              JR T.N. Martin          5:33.96    5:30.55  
 20 Stichnot, Madalyn         SO S.E.M.O.             5:35.00    5:36.03  
 -- Davis, Ty-Nica            UN Unattached           4:36.00   X4:38.22  
 -- Alyssa, Allison           UN Unattached           4:39.00   X4:39.76  
 -- Chandler, Kyandra         FR Unattached           4:42.81   X4:41.28  
 
Event 20  Men 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Loseman, Chris            SR S.E.M.O.             3:56.98    3:56.98  
  2 Lambus, David             FR Rend Lake            3:58.00    3:58.18  
  3 Bunyan, Bailey            SR Arkansas St.         4:01.11    4:00.78  
  4 Strotheide, Colten        FR S.E.M.O.             4:01.00    4:01.33  
  5 Amarillas, Marc           SR S.I.U.E.             4:01.45    4:03.75  
  6 Dillard, Shawn            SR S.I.U.E.             3:59.98    4:05.49  
  7 Joyner, Keanan            FR Memphis              4:01.11    4:05.87  
  8 Merook, Adam              FR T.N. Martin          4:08.32    4:09.54  
  9 Pounder, Vance            SO T.N. Martin          4:09.76    4:09.87  
 10 Stoverink, Tyson          SO S.E.M.O.             4:07.50    4:10.42  
 11 Moore, Nick               FR S.I.U.E.             4:05.33    4:13.29  
 12 Walters, Campbell         SO S.I.U.E.             4:17.04    4:14.30  
 13 Davis, Tyler              FR Arkansas St.         4:15.12    4:14.96  
 14 Munie, Craig              FR S.E.M.O.             4:06.00    4:15.67  
 15 Pett, Ryan                JR T.N. Martin          4:09.87    4:16.51  
 16 Reed, Devin               SO Arkansas St.         4:16.44    4:18.37  
 17 Mullen, Tyler             JR S.E.M.O.             4:07.50    4:19.19  
 18 Roberts, Josiah           FR T.N. Martin                     4:26.50  
 
Event 17  Women 100 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Jones, Quaniqua           JR Memphis                14.26      14.54   0.8  1 
  2 Higgins, Michelle         JR S.I.U.E.               15.00      14.89   0.8  1 
  3 Hooks, Unique             JR S.E.M.O.               14.99      15.08   0.8  1 
  4 Hicks, Kanesha            SR Arkansas St.           14.34      15.14   0.8  1 
  5 Rahn, Xenia               FR Memphis                14.58      15.14   0.8  1 
  6 Toldy, Laura              SO Memphis                15.22      15.80   0.3  2 
  7 Thomas, Laterica          FR Arkansas St.                      16.75   0.3  2 
  8 Smith, Bronte             FR Memphis                14.43      17.18   0.8  1 
 -- Bronson, Summer           JR Unattached             15.80     X16.80   0.3  2 
 
Event 18  Men 110 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Jackson, Robert           SR Memphis                13.82      14.37  -0.9  1 
  2 Williams, Solomon         JR Arkansas St.           14.16      14.53  -0.9  1 
  3 Forde, Tyrell             FR Memphis                14.33      14.66  -0.9  1 
  4 James, Chris              FR Rend Lake              14.40      14.90  -0.9  1 
  5 Stander, Charl            SO Arkansas St.           15.19      15.29  -0.9  1 
  6 Ivy, Prentice             JR S.E.M.O.               14.99      15.91  -0.9  1 
  7 Phillips, Greg            FR Arkansas St.           15.32      16.49   0.2  2 
  8 Jones, Tim                FR Memphis                16.48      16.73   0.2  2 
 -- Samuel, Kareem            UN Unattached                       X17.19   0.2  2 
 
Event 25  Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Neal, Keyona              JR Memphis                54.76      55.31   1 
  2 Lewis, Jerika             JR S.E.M.O.               55.09      55.67   1 
  3 Williamson, Maya          FR Memphis                56.84      57.44   1 
  4 Senaya, Kaya              JR S.I.U.E.               59.15      58.07   2 
  5 Borner, Tianna            FR S.E.M.O.               56.10      58.39   1 
  6 Edwards, Magan            SR S.E.M.O.               56.90      58.62   1 
  7 Lofton, Debonie           SO S.I.U.E.               57.17      59.18   2 
  8 Curry, Jamie              JR Arkansas St.           58.23    1:00.03   2 
 -- allen, ahndraea           UN Unattached             54.00     X56.34   1 
 
Event 26  Men 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Morgan, Dameon            FR Rend Lake              48.50      48.76   1 
  2 Sapp, Maurice             FR Rend Lake              48.50      49.54   1 
  3 Golowach, Anthony         FR Rend Lake              49.60      49.55   2 
  4 Thomas, Josh              SO S.I.U.E.               49.78      49.67   2 
  5 Williams, Brandon         SO Memphis                48.68      49.86   1 
  6 Sherrer, Holland          FR Rend Lake              49.20      50.32   1 
  7 Williams, Richard         SO Arkansas St.           50.90      50.43   2 
  8 Presley, Marc             JR S.I.U.E.               49.11      50.85   1 
  9 Evans, Ahmad              FR S.I.U.E.               49.00      51.53   1 
 10 Maat, Ojike               JR Memphis                50.15      51.55   2 
 11 Hoffman, Karson           FR S.E.M.O.               50.05      51.58   2 
 12 Lanier, Robert            JR Arkansas St.           50.97      51.60   2 
 -- Deloney, Brandon          SR High Flyers            47.47     X48.18   1 
 
Event 27  Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Larrier, Angelica         SR S.E.M.O.               11.75      12.00  -1.1 
  2 Byrd-West, DaQuanya       FR Memphis                12.15      12.34  -1.1 
  3 Joiner, Holly             JR Memphis                12.65      12.62  -1.1 
  4 Conrad, Hilary            SO S.I.U.E.               12.53      12.73  -1.1 
  5 Wright, Jatavia           FR S.I.U.E.               12.60      12.77  -1.1 
  6 Higgins, Michelle         JR S.I.U.E.               12.69      13.08  -1.1 
 
Event 28  Men 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Brooks, Demarcus          SO Rend Lake              10.50      10.50  -0.4  1 
  2 Gordon, Tremaine          SO Rend Lake              10.75      10.63  -0.4  1 
  3 Meyer, Joseph             SO Arkansas St.           10.73      10.82  -0.4  1 
  4 Simmons, DeAndre          SR S.E.M.O.               10.70      10.99  -0.4  1 
  5 Whitfield, Justin         SO Arkansas St.                      11.09  -1.9  3 
  6 Smith, Blake              FR S.E.M.O.               10.85      11.23  -0.4  1 
  7 Washington, Quentin       FR S.E.M.O.               11.09      11.31  -1.2  2 
  8 Blandon, Lamar            SO Rend Lake              11.20      11.31  -1.2  2 
  9 Walls, Rickie             SO S.I.U.E.               11.30      11.78  -1.2  2 
 -- Arkorful, Kewku           UN Unattached             11.00     X11.32  -1.2  2 
 -- Blanks, Kenny             SR High Flyers            10.66     X11.34  -0.4  1 
 -- Clark Jr., Eric           SR High Flyers            10.88     X12.06  -0.4  1 
 -- Abston, Marcus            UN High Flyers            11.70     X12.22  -1.9  3 
 -- King, Timothy             UN High Flyers            11.44     X12.38  -1.9  3 
 
Event 29  Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mason, Monica             SO Memphis              2:15.32    2:17.80  
  2 Taylor, Nandia            SO Memphis              2:17.01    2:18.25  
  3 Darden, Jasmine           SR Memphis              2:22.51    2:18.29  
  4 Mead, Tiffany             JR S.E.M.O.             2:19.00    2:19.52  
  5 Petty, Megan              SO S.I.U.E.             2:23.90    2:22.65  
  6 Beffa, Nichole            FR S.E.M.O.             2:22.00    2:23.77  
  7 Bollinger, Jessica        SR S.E.M.O.             2:26.00    2:25.10  
  8 Hainline, Lacey           SO S.I.U.E.                        2:28.41  
  9 Owen, Erica               FR Memphis              2:22.11    2:31.01  
 10 Davis, Sharoyah           SR S.E.M.O.             2:29.00    2:34.92  
 11 Govero, Jennifer          FR S.E.M.O.             2:26.00    2:35.81  
 12 Wilson, Kristina          FR Rend Lake            2:35.00    2:43.11  
 13 Bybe, Sammie              FR Rend Lake            2:35.00    2:46.22  
 -- Chandler, Kyandra         FR Unattached           2:19.08   X2:17.91  
 
Event 30  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Souleiman, Mohamed        FR S.E.M.O.             1:51.89    1:53.34  
  2 Wood, Curt                FR S.E.M.O.             1:54.42    1:53.91  
  3 Wolf, Julien              FR Memphis              1:55.20    1:54.47  
  4 Maglasang, James          SO Memphis              1:53.10    1:54.50  
  5 Zisser, Alex              JR S.E.M.O.             1:56.89    1:54.69  
  6 Guleed, Abdi              SR Memphis              1:52.82    1:54.84  
  7 Ender, Stephan            JR Memphis              1:53.65    1:55.07  
  8 Rivera, Tivosiel          FR Rend Lake            1:58.20    1:57.39  
  9 Strotheide, Colten        FR S.E.M.O.             1:58.00    1:58.19  
 10 Noel, Devin               FR Arkansas St.         1:57.56    1:58.30  
 11 Pinkston, Justin          SO Memphis              1:59.10    1:58.73  
 12 Burke, Shawn              FR Rend Lake            1:58.20    1:59.32  
 13 Merook, Adam              FR T.N. Martin          1:58.67    2:00.66  
 14 Lindsey, William          SO S.I.U.E.             2:00.00    2:00.99  
 15 Pounder, Vance            SO T.N. Martin          2:01.20    2:01.46  
 16 Pett, Ryan                JR T.N. Martin          1:59.08    2:03.24  
 17 Davis, Tyler              FR Arkansas St.         2:03.78    2:06.65  
 18 Joyner, Keanan            FR Memphis              2:02.50    2:07.10  
 19 Munie, Craig              FR S.E.M.O.             2:03.00    2:09.43  
 20 Roberts, Josiah           FR T.N. Martin                     2:11.87  
 21 Kinjo, Ryutaro            SO Arkansas St.         2:04.13    2:12.73  
 22 Mullen, Tyler             JR S.E.M.O.             2:04.00    2:14.36  
 -- Rice, Jeremy              FR Memphis              1:54.15        DNF  
 -- Loseman, Chris            SR S.E.M.O.             1:54.00        DNF  
 -- Duggan, Jordan            UN Unattached           1:59.83   X1:59.78  
 -- Bintliff, Johnathon       UN Unattached           2:00.00   X2:00.18  
 
Event 31  Women 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Perry, Allyson            SR Arkansas St.         1:05.00    1:04.21  
  2 Beard, Travon             SR S.E.M.O.             1:04.99    1:04.56  
  3 Bean, Kelsey              SO Arkansas St.         1:06.38    1:05.50  
  4 Hooks, Unique             JR S.E.M.O.             1:04.01    1:07.08  
  5 Wright, Jatavia           FR S.I.U.E.             1:05.00    1:09.86  
 -- Bronson, Summer           JR Unattached           1:09.00   X1:09.68  
 
Event 32  Men 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Knight, Forrest           SO S.I.U.E.               53.50      54.23  
  2 Thomas, Josh              SO S.I.U.E.               53.97      54.25  
  3 Phillips, Greg            FR Arkansas St.           54.29      56.30  
  4 Wieser, Max               SR S.E.M.O.               57.00    1:01.97  
 
Event 33  Women 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Lewis, Jerika             JR S.E.M.O.               24.00      24.04   1.0  1 
  2 Funderburk, Kala          FR Memphis                24.67      24.29   1.0  1 
  3 Larrier, Angelica         SR S.E.M.O.               24.75      24.41   1.0  1 
  4 Conrad, Hilary            SO S.I.U.E.               25.16      25.20   1.0  1 
  5 Edwards, Magan            SR S.E.M.O.               25.50      25.37   1.0  1 
  6 Borner, Tianna            FR S.E.M.O.               25.32      25.42   1.0  1 
  7 Byrd-West, DaQuanya       FR Memphis                25.32      25.73   1.0  1 
  8 Joiner, Holly             JR Memphis                26.32      25.78   1.0  1 
  9 Acie, Marisa              FR Rend Lake                         26.67   0.5  2 
 10 Hicks, Kanesha            SR Arkansas St.           26.34      26.75   0.5  2 
 11 Higgins, Michelle         JR S.I.U.E.               27.33      26.94   0.5  2 
 12 Smith, Bronte             FR Memphis                26.45      26.96   0.5  2 
 -- Bronson, Summer           JR Unattached             28.30     X29.07   0.5  2 
 
Event 34  Men 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Brooks, Demarcus          SO Rend Lake              21.81      21.30  -0.5  1 
  2 Gordon, Tremaine          SO Rend Lake              21.92      21.59  -0.5  1 
  3 Simmons, DeAndre          SR S.E.M.O.               21.40      21.91  -0.5  1 
  4 Smith, Darius             FR S.I.U.E.               22.80      22.09  +0.0  2 
  5 Blandon, Lamar            SO Rend Lake              22.30      22.38  +0.0  2 
  6 Golowach, Anthony         FR Rend Lake              22.40      22.67  +0.0  2 
  7 James, Chris              FR Rend Lake              22.70      22.85  +0.0  2 
  8 Washington, Quentin       FR S.E.M.O.               22.82      22.88  -0.4  3 
  9 Stander, Charl            SO Arkansas St.           22.97      22.90  -0.4  3 
 10 Williams, Richard         SO Arkansas St.           23.10      23.31  -0.4  3 
 11 Hoffman, Karson           FR S.E.M.O.               22.90      23.47  -0.4  3 
 12 Lanier, Robert            JR Arkansas St.           23.22      23.63  -0.4  3 
 -- Deloney, Brandon          SR High Flyers            20.99     X21.93  -0.5  1 
 -- Blanks, Kenny             SR High Flyers            21.54     X22.62  -0.5  1 
 
Event 23  Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Westlake, Gloria          FR S.E.M.O.            12:00.00   11:45.58  
  2 Dohogne, Mary             FR S.E.M.O.            12:00.00   12:03.18  
  3 Noble, Monica             SR S.E.M.O.            11:55.28   12:08.11  
 -- Helgesson, Tilda          FR Arkansas St.                        DNF  
 
Event 24  Men 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Collins, Brent            SO S.E.M.O.             9:26.52    9:26.87  
  2 Skinner, Robert           SR Memphis              9:35.12    9:49.34  
  3 Anderson, Ryan            FR S.E.M.O.            10:00.00   10:02.52  
  4 Holmes, Matthew           JR T.N. Martin                    10:23.82  
  5 Wynn, J.D.                SO S.I.U.E.                       10:34.88  
 -- NcNab, Kevin              UN Unattached           8:56.00   X9:03.26  
 -- Turner, Zack              UN Unattached          10:15.00   X9:56.78  
 -- Scruggs, Phillip          JR Unattached          10:20.00  X10:28.28  
 
Event 37  Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 S.E. Missouri  'D'                                3:47.00    3:51.43  
     1) Borner, Tianna FR               2) Lewis, Jerika JR               
     3) Edwards, Magan SR               4) Larrier, Angelica SR           
  2 Siu-Edwardsville  'A'                             3:52.94    3:55.05  
     1) Lofton, Debonie SO              2) Conrad, Hilary SO              
     3) Citireag, Veronica SR           4) Senaya, Kaya JR                
  3 Memphis  'A'                                      3:52.88    3:56.26  
     1) Taylor, Nandia SO               2) Jones, Quaniqua JR             
     3) Lingley, Louisa JR              4) Toldy, Laura SO                
  4 Arkansas State  'A'                               3:55.02    3:59.70  
     1) Bean, Kelsey SO                 2) Perry, Allyson SR              
     3) Curry, Jamie JR                 4) Hutchinson, Savannah FR        
  5 Siu-Edwardsville  'B'                             4:04.00    4:09.96  
     1) Hainline, Lacey SO              2) Johns - Goodenough, Renee SO   
     3) Petty, Megan SO                 4) Noon, Aftan JR                 
  6 S.E. Missouri  'A'                                4:27.00    4:28.39  
     1) Davis, Sharoyah SR              2) Thierry, Samantha SO           
     3) Mead, Tiffany JR                4) Westlake, Gloria FR            
  7 S.E. Missouri  'C'                                4:27.00    4:38.36  
     1) Beffa, Nichole FR               2) Dohogne, Mary FR               
     3) Stichnot, Madalyn SO            4) Govero, Jennifer FR            
  8 S.E. Missouri  'B'                                4:27.00    4:44.17  
     1) Noble, Monica SR                2) Bollinger, Jessica SR          
     3) Lacey, Melanie FR               4) Lawson, Rebekah FR             
 
Event 38  Men 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rend Lake  'A'                                    3:14.80    3:16.96   1 
     1) Golowach, Anthony FR            2) Sapp, Maurice FR               
     3) Sherrer, Holland FR             4) Morgan, Dameon FR              
  2 Siu-Edwardsville  'A'                             3:15.42    3:18.46   1 
     1) Presley, Marc JR                2) Evans, Ahmad FR                
     3) Knight, Forrest SO              4) Thomas, Josh SO                
  3 Arkansas State  'A'                               3:19.80    3:19.34   1 
     1) Meyer, Joseph SO                2) Phillips, Greg FR              
     3) Whitfield, Justin SO            4) Williams, Richard SO           
  4 Memphis  'A'                                      3:22.86    3:29.51   1 
     1) Pinkston, Justin SO             2) Maglasang, James SO            
     3) Wolf, Julien FR                 4) Rice, Jeremy FR                
  5 Memphis  'B'                                      3:29.36    3:30.84   2 
     1) Jones, Tim FR                   2) Joyner, Keanan FR              
     3) Crenshaw, Austin SO             4) Williams, Brandon SO           
  6 S.E. Missouri  'B'                                3:31.00    3:32.13   2 
     1) Stoverink, Tyson SO             2) Wieser, Max SR                 
     3) Collins, Brent SO               4) Strotheide, Colten FR          
  7 S.E. Missouri  'C'                                3:31.00    3:34.34   2 
     1) Holmes, Tyler FR                2) Anderson, Ryan FR              
     3) Munie, Craig FR                 4) Souleiman, Mohamed FR          
  8 S.E. Missouri  'A'                                3:31.00    3:35.61   2 
     1) Zisser, Alex JR                 2) Mullen, Tyler JR               
     3) Wood, Curt FR                   4) Loseman, Chris SR              
  9 Siu-Edwardsville  'B'                             3:20.00    3:36.63   1 
     1) Ward, Laderrick FR              2) Smith, Darius FR               
     3) Moore, Nick FR                  4) Dillard, Shawn SR              
 10 Arkansas State  'B'                               3:25.45    3:39.92   1 
     1) Lanier, Robert JR               2) Noel, Devin FR                 
     3) Davis, Tyler FR                 4) Kinjo, Ryutaro SO